Zmiany przepisów po 25 grudnia

Od 25 grudnia 2014 obowiązują nowe przepisy przy zakupie w sklepach internetowych. Przepisy zostały wprowadzone przez Unie Europejska, która dąży do ujednolicenia regulaminów w wszystkich krajach Uni, tak abyśmy kupując za granicą naszego kraju mieli takie same prawa jak obywatele kraju w którym dokonujemy zakupu. Poniżej przedstawiamy w uproszczeniu najważniejsze zmiany :

 

- Jeśli zostaliśmy poinformowani przysługuje nam 14 dni kalendarzowych na zwrot. Jeśli nie to okres zwrotu wydłuża się do 12 miesięcy !

- Jeśli otrzymany produkt posiada wady możemy teraz żądać jednej z czterech opcji : wymiany, naprawy, obniżenia ceny, zwrotu.

- Obowiązkiem sprzedawcy jest rzetelne i jasne informowanie klienta o szczegółach zawartej umowy i sprzedawanego produktu.

- Sprzedawca informuje klienta o obowiązku zapłaty, w tym przypadku zmianie ulega przycisk „Zamawiam” na „Zamówienie z obowiązkiem zapłaty

- Sprzedawca nie może obciążać klienta żadnymi dodatkowymi kosztami takimi jak na przykład prowizja od płatności kartą.

- Jeśli klient dokona zwrotu w ciągu 14 dni może zostać obciążony kosztami zmniejszenia wartości zwracanej rzeczy przez nie prawidłowe korzystanie. Klient ma prawo do zapoznania się z produktem tak jak by to miało miejsce w sklepie stacjonarnym, np. Może rozpakować i obejrzeć lampę, ale nie można montować lampy ani korzystać przed zwrotem.

- W przypadku zwrotu towaru w ciągu 14 dni, klient sklepu ponosi koszty odesłania towaru. A z kolei sprzedawca zwraca konsumentowi równowartość ceny lampy  oraz koszt wysłania do klienta, ale tylko najtańszy przez siebie oferowany.

 

Wszystkie zmiany zostały już wprowadzone w naszym sklepie także bez obaw mogą Państwo korzystać z naszych usług.

 

Szczegółowe informację uzyskają Państwo na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl./

Autor: Piotr

JTB GROUP Sp. z o.o. sp. k., ul. Żegockiego 2, 61-693 Poznań, tel.: +48 (061) 222 48 26, sklep@ilumea.pl NIP: 779-237-80-24, REGON: 301481890, Wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000359359, JTB Group Sp. z o.o. Sp.K. posiada kapitał zakładowy w wysokości 50.000 zł opłacony w całości.

Sklep z lampami ilumea.pl oferuje profesjonalne oświtetlenie dla domu i przemysłu. W szerokiej ofercie znajdziecie Państwo lampy halogenowe, biurkowe, stojące, wiszące, kinkiety i żyrandole oraz oświetlenie LED i wiele innych. Sklep internetowy Ilumea - Twoje centrum światła.

facebook